- Reklama -spot_img
HomeSportCraig Ramsay: Neumíme vyhrát zápas snadno, vždy si to zkomplikujeme

Craig Ramsay: Neumíme vyhrát zápas snadno, vždy si to zkomplikujeme

-

dnes 07:30 | Slovenská hokejová reprezentace má za sebou úspěšný vstup do bojů o postup na zimní olympijské hry, které se budou konat příští rok v čínském Pekingu. Pokud někdo čekal, že první zápas skončí jednoznačnou výhrou, musel být překvapen.

Přestože měli svěřenci Craiga Ramsayho jednoznačnou herní převahu, nedařilo se jim proměňovat šance, přesilovky a opět se třásli o výsledek až do samého konce, nakonec vyhráli 2: 1. Zdá se, jako kdyby Slováci opravdu nevěděli vyhrát zápas jednoznačně a zbytečně si ho nekomplikovat.

„Nevím, proč nikdy neumíme vyhrát zápas snadno. Je jedno, jak dobře hrajeme, vždy si to nějak zkomplikovat. Rakouský brankář chytal výborně. Vytvořili jsme si mnoho šancí, ale nevěděli jsme je proměnit, „hodnotil na úvod vítězný duel Craig Ramsay.

Kanadský trenér téměř neustále na tiskových konferencích po zápasech opakuje, že od svých svěřenců chce, aby často stříleli. Jinak tomu nebylo ani po prvním kvalifikačním zápase, ačkoli soupeře přestříleli 32:21.

„Vícekrát jsme hráli zbytečně na krásu, snažili si ještě přihrát a něco vymyslet. Vítězný gól přitom padl po střele z úhlu, měli jsme více střílet, iv přesilovkách. Jsem však na tým hrdý, bojovali, hráči by měli být hrdí sami na sebe. „

Oba slovenské góly padly po střelách z hranic kruhů, nejdříve už v druhé minutě skóroval Libor Hudáček a pak v 39. nachytal soupeřova gólmana Martin Gernát.

Slováci nevyužili ani jednu přesilovou hru ze šesti, z toho jednou hráli i početnou výhodu o dva hráče. Za následek to může mít i fakt, že neměli mnoho času na přípravu a na trénování. První trénink měli v neděli večer a neodehrály ani jeden přípravný duel.

„Trénovali jsme přesilovky dva dny, ale netrénovali jsme situaci 5 proti 3. Myslím, že v početní výhodě o dva hráče byste si měli vědět snadno vytvořit dobrou šanci. Byl tam mírný zmatek v tom, jak jsem si představoval, že ji budeme hrát a jak jsme ji hráli.

Vytvořili jsme si šance, ale musíme je také proměnit a dát gól. V přesilovkách jsme se uměli dobře dostat do pásma, usadit se v něm a vyhrát vhazování, ale chyběla nám finální fáze, „pochválil a zároveň i zkritizoval reprezentační trenér.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Slovensko si poradilo s Rakouskem. Oznámkujte výkony našich v prvním zápase ZOH …
První dvě třetiny byly Slováci jasně lepší, ale v třetím dějství probrali iniciativu Rakušané. Svůj tlak a následný zmatek před Branislavem Konrádem přetavili ve vyrovnávající gól sedm minut před koncem třetí třetiny.

„Musím dát kredit i soupeři, dokázal nás zatlačit a dostat pod tlak. Zejména po prostředkům gólu nám chvíli trvalo, než jsme se z toho vzpamatovali a začali hrát opět svou hru. Obrana však hrála dobře a brankář byl vynikající, „zhodnotil Ramsay.

Jeho svěřenci se už dnes večer setkají s Polskem, které v prvním zápase překvapilo Bělorusko a vyhrálo 1: 0. Již dnes se tak může rozhodnout o postupujících na olympiádu. Pokud Bělorusové proti Rakousku ztratí alespoň bod a Slováci získají s Polskem tři, postoupí hráči zpod Tater do Pekingu.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img