- Reklama -spot_img
HomeRady a NávodyJak se správně obléct na kolo?

Jak se správně obléct na kolo?

-

Zkušenější cyklisté využívají čím dál teplejších dnů k tomu, aby se po zimní hibernaci vrátili do formy a oprášili radost z jízdy. Pokud jste v cyklistice úplný nováček, který teprve objevuje radost z dobrodružství na dvou kolech, určitě vás zajímá, co si na vyjížďku na kole obléknout. Správná kombinace oblečení a doplňků bezpochyby ovlivní váš zážitek z jízdy.

S cyklistikou teprve začínáte

Pro začátek určitě není nutné vyběhnout do obchodu a koupit si spoustu speciálního oblečení a výbavy na kolo, abyste si užili jízdu a abyste vypadali „cool“. Oblečení určené přímo k cyklistice je jistě pohodlnější a bezpečnější, ale nemusíte do něj investovat hned zkraje. Na druhou stranu, pokud plánujete nový koníček podnikat pravidelně, bez investice do některých věcí se neobejdete. Určité doplňky jsou totiž pro pohodlí a bezpečnost nezbytné, zatímco do jiných se vyplatí investovat až později. Nesmíte zapomínat také na to, že některá výbava na kolo je povinná (přední a zadní červená odrazka, dvě funkční a na sobě nezávislé brzdy, oranžové odrazky na pedálech a na paprscích kol, do osmnácti let také přilba apod.).

Nezbytná ochrana hlavy

Nejedná se sice o cyklistické oblečení, přesto je tato součást vybavení na kolo nesmírně důležitá. Přilba je něco, co musí nosit každý zodpovědný cyklista. Nejdůležitější je samozřejmě pořídit si právě takovou ochranu hlavy, jež dobře sedí. Když už jsme u oblasti hlavy, můžeme se zastavit u slunečních brýlí, které chrání před nečistotami navátými větrem i před UV zářením. Na našem webu si můžete vybrat ze široké škály cyklistických helem a sportovních brýlí.

Vyjížďky za letního počasí

Nezbytnou součástí sportovního oblečení na kolo jsou cyklistické šortky. Bývají obvykle vybavené strečovou tkaninou pro absolutní volnost pohybu při šlapání. Nejdůležitější součástí cyklistických kraťasů je syntetický „kamzík“, což je polstrovaný kus látky v rozkroku, který snižuje tření a odvádí vlhkost. Jsou odlišné druhy pro muže a ženy, jelikož vrstva pěny je pro ženy jinak tvarovaná než pro muže. Cyklistický dres s krátkým rukávem odvádí vlhkost a je užitečný i v teplých letních dnech, je to vhodný typ oblečení na horské kolo.

Co si obléknout v zimě?

Zateplený cyklistický dres s dlouhým rukávem je nezbytnou součástí zimního sportovního oblečení, které bývá termoizolační. Mezi základní zimní cyklistické oblečení tedy řadíme kromě pánských a dámských cyklodresů s dlouhým rukávem také zateplené cyklistické tretry, softshellové rukavice a cyklobundy. V chladnějším a temnějším počasí jsou nezbytné reflexní prvky u bund a kalhot. Obecně je důležité, aby v případě jízdy na pozemní komunikaci postřehl řidič přijíždějící z jakéhokoli směru reflexní prvek nebo světlo na kole. Zvlášť ve studeném počasí přijdou vhod cyklistické ponožky a rukavice. V sekci Cyklistické dresy máme široký výběr zimních i letních dresů.

K návratu do sedla toho kromě bicyklu mnoho nepotřebujete. Něco málo o tom, co na sebe, pokud se chystáte na kolo, jsme už napsali v článku V čem vyrazíte do nové sezóny na kole vy? K tématu cyklistiky jsme publikovali i článek Vyrazte na svou Tour: Kopce kořením cyklistiky. Věříme, že jste na novou sezónu připraveni a že v našem e-shopu najdete vše potřebné.

Previous articleHezkou karoserii vozu můžete mít s pomocí kvalitní autoplachty
Next articleVybíráte motokufr? Poradíme vám

Mohlo by Vás zajímat

spot_img