- Reklama -spot_img
HomePro MužeV Sýrii zahynulo při leteckých útocích 19 proiránskych válečníků

V Sýrii zahynulo při leteckých útocích 19 proiránskych válečníků

-

Během leteckých útoků ve východní části Sýrie, za kterými pravděpodobně stojí Izrael, zahynulo nejméně 19 proiránskych válečníků, uvedla agentura AFP s odvoláním na Syrské pozorovatelské centrum pro lidská práva (SOHR) se sídlem v Británii.

Útoky, které se odehrály v časných ranních hodinách, zasáhly pozice Íránem podporovaných milicí nedaleko východosýrskeho města Abú Kamál v provincii Dajr az-Zaur. Během útoků zahynula většina zahraničních bojovníků, uvedlo SOHR.

Izrael potvrzuje své vojenské aktivity v Sýrii jen v ojedinělých případech, no pozorovatelské centrum ho obvinilo ze dvou dalších leteckých útoků, které od soboty zaznamenalo, namířených proti proiránskym silám v Sýrii.

Íránem podporovaní bojovníci jsou rozmístěni na území mezi syrskými městy Abú Kamál a Majadín, což jsou bývalé bašty teroristické organizace Islámský stát. Spolu s Ruskem je Irán klíčovým podporovatelem syrského režimu.

Od vypuknutí občanské války v Sýrii v roce 2011 tam Izrael podnikl stovky leteckých a raketových útoků zaměřených proti íránským silám, bojovníkem libanonského hnutí Hizballáh a vládním jednotkám. Válka v Sýrii si vyžádala již přes 380 000 mrtvých.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img