- Reklama -spot_img
HomeHobbyOceňování nemovitostí

Oceňování nemovitostí

-

Oceňování nemovitostí je odborná činnost kterou vykonávají znalci v oboru ohodnocení nemovitostí. Tuto činnost mohou vykonávat pouze ti znalci kteří jsou zapsáni v seznamu znalců který vede ministerstvo spravedlnosti.

oceňování nemovitostí
Oceňování nemovitostí (Foto: expresnyposudok.sk)
Takový znalecký posudek vyžadují banky v případě že žádáme externí financování nejčastěji ve formě hypotečního úvěru. A to dnes bývá nejčastější forma financování. Znalecké posudky se ale vypracovávají iv byznys sféře. V případě že se uvažuje nad prodejem nebo koupí podniku tak si obchodní strany také nechávají vypracovat takzvaný znalecký posudek podniku nebo také ohodnocení podniku. Princip je podobný ale samozřejmě jsou tu jisté specifika v porovnání s oceňováním bytu nebo rodinného domu.

Více informací lze nalézt na odborném webu expresnyposudok.sk Jedná se o informační web na téma znalectví. Stejně si tu ale také můžete objednat dané služby telefonicky nebo online. Vypracování klasického znaleckého posudku zabere pouze pár dní a máte o jednu starost méně při dodávání podkladů bance k žádosti o hypotéku.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img