- Reklama -spot_img
HomeHobbyVybíráte motokufr? Poradíme vám

Vybíráte motokufr? Poradíme vám

-

Koupili jste si motorku a přemýšlíte, že byste odjeli za poznáním naší krásné země? Nebo dokonce i za hranice, kde je příroda taktéž úchvatná? Jenže přemýšlíte, kam umístíte veškeré osobní věci, nářadí a jiné potřeby, abyste nemuseli mít vše umístěné v batohu? Nebo potřebujete někam umístit helmu? Pevné motokufry mohou být správným řešením. Ovšem, existuje jich více, stačí si jen vybrat.

Hliníkové motokufry

Moto kufry – celkový jejich výběr nás může značně potrápit. Ze všeho nejdříve si řekněte, na jakou motorku budete zavazadlo umísťovat, co od něj očekáváte, a jaký styl jízdy preferujete. Jezdíte rychle či pomalu? Co se týče bezpečnosti a odolnosti, jsou kufry z hliníku považovány za vysoce kvalitní. Hliníkové kufry jsou vhodné pro motorky, na kterých budete jezdit větší dálky. Vyplatí se také tehdy, když se budete chtít vzdálit od stroje. Navíc jsou odolné i vůči případnému pádu. Mnoho motorkářů také hliníkové kufry využívají jako stoleček či stoličku.

Motokufry z plastu

Kufry na moto z pevného plastu jsou vhodné jak pro silniční motorky, tak i pro skútry. Lze je sehnat v různých velikostech a tvarech. Díky tomu je snáze přizpůsobíte vašim potřebám. Lze koupit boční kufry, na nádrž či nad zadní kolo. Pokud jde o odolnost, jsou pevné, ale větší náraz či pád zvládnout nemusí. V takovém případě jsou lepší výše zmíněné hliníkové. Vizuálně jsou dokonalé a lze je uzamčít k motorce, ale i samotný kufr, což je jistě výhodné.

Látkové brašny na motorku

Brašny na moto z textilie jsou zpravidla lehké a lze je zakoupit v páru, tedy boční motobrašny, nebo horní na nádrž či nad zadní kolo. Jejich velkou výhodou je, že se pomocí potřeb v nich uložených, dají kufry mírně rozšířit. Navíc jsou vybaveny reflexními prvky, ale i popruhy, které umožní pohodlné přenášení. Nejčastěji jsou moto brašny k zakoupení o obsahu 25 litrů, ale také 60 litrů.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img