- Reklama -spot_img
HomeHobbyDárky třeba poslat v poslední pátek před Vánocemi

Dárky třeba poslat v poslední pátek před Vánocemi

-

Pokud chce mít člověk jistotu, že jeho dárek pod stromeček bude doručen včas, kurýrní firmě by se měl dostat nejpozději v pátek před Vánocemi – tedy 18. prosince. Shodují se na tom velké kurýrní společnosti Slovak Parcel Service (SPS) i DPD.

„Zásilka v rámci Slovenska podána do 18. prosince by měla být doručena bez problémů, protože v tomto případě víme provést tři po sobě následující pokusy o její doručení,“ přiblížil Jan Turek, jednatel společnosti SPS.

Přes sto zásilek na kurýra
Neznamená to, že pokud člověk pošle dárek v pondělí 21. prosince, do Vánoc už nepřijde. „Pravděpodobnost doručení se však bude zmenšovat každý další den blíže k Vánocům,“ dodává Turek. Pro kurýrní společnosti je klíčová spolupráce příjemců. V tomto období totiž bude jeden kurýr podle Turek doručovat i více než 150 zásilek.

„Balíky, které jsou předány do naší sítě v rámci Slovenska, obvykle doručujeme v průběhu následujícího pracovního dne. Tento termín se však v předvánočních týdnech může prodloužit vzhledem k enormní nárůst balíků v naší síti,“ upozorňuje i Andrea Bačíková, marketingová manažerka společnosti DPD.

Pro zásilky objednané a odeslané do sítě DPD po 18. prosinci už firma neví garantovat doručení do Vánoc. Upozorňuje zároveň, že i internetové obchody mají kapacity a skladové možnosti, které dokáží zvládnout. Zákazník by si proto měl ověřit, zda je objednané zboží ve skladu a připraven k okamžitému odeslání.

podle situace
V kurýrní společnosti GO4, pod kterou patří i cyklokuriéri Švihaj Šuhaj, zatím předvánoční termíny k odeslání dárků neomezují. „Je možné, že se tento rok budou stíhat doručovat zásilky i těsně před Vánocemi. Na reakce zákazníků mají velmi velký vliv pokyny od vlády,“ uvedl Josef Ošlejšek, ředitel společnosti GO4.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img