- Reklama -spot_img
HomeRady a NávodyRevize elektro aneb proč je důležité kontrolovat elektrické obvody?

Revize elektro aneb proč je důležité kontrolovat elektrické obvody?

-

Možná si to ani neuvědomujete, ale bez elektřiny by moderní život rozhodně nevypadal tak jednoduše a pohodlně. Bez stabilního přívodu elektrické energie byste se nekoupali ve vaně plné horké vody, nedali byste si dobrou kávu, a především byste veškeré jídlo museli připravovat na plynových nebo klasických kamnech. Proto by se elektřina dala zařadit mezi nejprospěšnější vynálezy lidstva. Pokud však podceníte pravidelné revize elektro spotřebičů, můžete se s moderní vymožeností velice rychle rozloučit.

Proč je důležité spotřebiče kontrolovat?

Hlavním důvodem, proč byste měli revize elektro provádět je nepochybně vaše bezpečnost a bezpečnost vámi vlastněné nemovitosti. U elektrických obvodů je totiž problém v tom, že závada se nemusí projevit okamžitě.

Uvnitř zdiva může vlivem ostrého výstupku dojít ke zkratu, jenž se může v nejhorším případě přenést do požáru. Jakmile poté pojišťovací společnost zjistí, že jste zanedbali pravidelné kontroly, můžete se rovnou rozloučit s pojistnou částkou určenou na náhradu škody. Revize elektro přitom nepředstavují likvidační investici, na které byste měli šetřit.

Koho si objednat?

Do kontroly elektrických obvodů a spotřebičů byste se v žádném případě neměli pouštět sami. Na tento nepříliš dobrý nápad zapomeňte i v okamžiku, kdy jste vyučenými elektrikáři. K provedení komplexní revize totiž nemáte potřebnou certifikaci, a navíc nedisponujete špičkovými měřicími přístroji, s jejichž pomocí lze snadno odhalit i poškozené dráty. Vždy je lepší se obrátit na renomovanou společnost, která má v tomto oboru mnohaletou praxi.

Jak dlouho revize trvá?

Někteří z vás se budou revize elektro možná bát kvůli velké časové náročnosti. Ta však závisí především na rozlehlosti vaší nemovitosti. Elektroinstalace včetně spotřebičů bude v běžném rodinném době zrevidována v rámci několika desítek minut.

Pokud se navíc se zkušenými revizními techniky domluvíte dostatečně dopředu, můžete se společně domluvit na času, který bude oběma zúčastněným stranám nejvíce vyhovovat.

Kontroly elektrických obvodů rozhodně nepodceňujte. Určitě se vyplatí investovat jednou za rok pár set korun do precizní kontroly než platit novou elektroinstalaci za několik set tisíc.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img