- Reklama -spot_img
HomeRady a NávodyHezkou karoserii vozu můžete mít s pomocí kvalitní autoplachty

Hezkou karoserii vozu můžete mít s pomocí kvalitní autoplachty

-

Je vám líto vašeho vozu, který stojí před domem na negarážovaném stání, a jehož karoserii dostává zabrat díky různým povětrnostním vlivům, prachu, listí, sněhu…? Kvalitní a pevné autoplachty vhodné velikosti, mohou prodloužit životnost karoserie vašeho vozu, což se za jejich poměrně malou cenu určitě vyplatí.

Jak si vybrat ideální autoplachtu?

Než bude ochranná plachta na automobil ve vašem virtuálním košíku e-shopu s autopříslušenstvím, určitě zvažte, zda chcete plachtu, jež bude chránit vůz před extrémními povětrnostními vlivy venku, nebo zda bude chránit vůz v garáži. Od toho závisí použitý materiál a jeho nepromokavost. V garáži vám bude stačit tenká, lehká ochranná plachta vozu, venku volte silnější voděodolnou nylonovou.

U plachet na celý vůz je důležitá správná velikost. Je potřeba, abyste zvolili podle značky vašeho vozu, jeho modelu a ročníku výroby. K dostání jsou i ochranné plachty na motocykly nebo třeba čtyřkolky. Existují i bytelné přehozy na auta vyztužené speciální pěnou, které váš vůz spolehlivě ochrání i před krupobitím.

Proč používat autoplachty?

Díky autoplachtám nebudete muset v zimě pracně z auta odklízet sníh (i ze střechy), nebo škrábat námrazu z oken. Vůz je chráněn před sluncem, UV zářením, před prachem, před drobnými oděrkami, které mohou způsobit ti, co parkují kolem. Pokud parkujete u stromů, vyhnete se díky ní ušpinění trusem ptáků a jiných malých tvorů, kapající mízou atd. Ani opadávající listí vám nebude vadit. Ochranná plachta na auto může dokonce odradit zloděje od jejich nekalé činnosti. Přece jen je to pasivní překážka, kterou musí zdolat, a ta je zdrží, stejně jako není bezhlučná.

Kvalitní prodejce autodoplňků vám s výběrem správné plachty poradí. Investice se vám rychle vrátí v podobě čistého auta a krásné kapoty.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img